Wkłady kominkowe

Seria Gold

Wyprzedzają swój czas.

Gdy tylko spojrzysz na urządzenia marki IGNIF od razu wiesz, że są to produkty wysokiej jakości. Stalowy korpus, spawany ręcznie przez czołowej klasy specjalistów, zapewnia najlepszą wydajność oraz wytrzymałość. Wkłady kominkowe serii Gold zostały zaprojektowane w taki sposób, by po jego zabudowie twoim oczom ukazywała się możliwie najcieńsza ramka konstrukcji drzwi.

Wkłady kominkowe

737 580 037

kontakt@ignif.com

– 1. Specyfikacja wizualna –

Przełomowa konstrukcja to dopiero wstęp.

 

Nowa konstrukcja korpusu paleniska oraz ramy drzwi. Zamknięta komora spalania, a także ogromne możliwości regulacji wysokości kominka za sprawą niezależnie działających nóżek.

Konstrukcja – korpus

Nowoczesna technologia w połączeniu z rzemieślniczą precyzją.

 

Z pewnością nie chciałbyś, by po zabudowie wkładu kominkowego występowały w nim różnego rodzaju problemy. Nie musisz się o nic martwić. Korpus palenisk serii Gold wykonano ze stali kotłowej o grubości 4 mm, odpornej na działanie wysokich temperatur. Z kolei cięcie laserowe w połączeniu ze spawami, ręcznie wykonywanymi przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów, gwarantują stworzenie konstrukcji dającej poczucie bezpieczeństwa i pewności bezawaryjności.

Konstrukcja – rama

Mniej równa się więcej.

 

Dbamy o to, by rama drzwi paleniska była możliwie jak najcieńsza. Pozostawiając te same wymiary drzwi, otrzymujesz większą powierzchnię szkła – wszystko za sprawą stworzenia konstrukcji ramy drzwi z kątownika – opcjonalnie dostępna jest również szyba z rastrem (dekorem). Dodatkowo do minimum zredukowana została wielkość szczeliny pomiędzy ramą, a skrzydłem drzwi.

 

ZAMÓW >

Regulacja i poziomowanie

W górę lub w dół.

 

Projektując nowy produkt nie zapominamy o jego żadnym elemencie. W tym wypadku nie mogliśmy również pominąć niezależnie regulowanych nóżek. Za sprawą szerokiego zakresu regulacji bez żadnego problemu podniesiesz kominek do odpowiedniego poziomu, a także bez trudu go wypoziomujesz.

– 2. Podzespoły –

Olśniewają nie tylko wyglądem.

 

Wkłady kominkowe serii Gold ze szkłem ceramicznym, szamotem lub wermikulitem oraz żeliwnym rusztem zachwycają nie tylko wyglądem, ale również samymi podzespołami. Całość tym samym składa się na jeden wyjątkowy i kompletny pod każdym względem produkt. Takie urządzenie bez dwóch zdań zasługuje, by zająć centralne miejsce w twoim domu.

Szkło

Jedna tafla, a takie możliwości.

 

W przypadku produktów grzewczych bezpieczeństwo i pewność działania to dwie najistotniejsze cechy. Z tego powodu każdy produkt wyposażony został w szkło ceramiczne ROBAX niemieckiej firmy SCHOTT o grubości 4 mm i długofalowej odporności na działanie wysokich temperatur (do 700°C). Oferowane w najróżniejszych kształtach i rozmiarach. Z rastrem, podwójne, a także samoczyszczące dostępne jako opcja.

 

Przeczytaj na blogu: “Szyba ceramiczna, a samoczyszcząca”

Wykończenie drzwi – uszczelnienie

Nienaganna precyzja.

 

Dzięki odpowiedniemu uszczelnieniu drzwi użytkowanie palenisk złotej serii jest proste i bezpieczne. A wszystko to zawarte w wyjątkowo estetycznej i praktycznej formie.

 

ZAMÓW >

Wyłożenie komory spalania

Bo liczy się wnętrze.

 

Wszystkie modele wkładów kominkowych serii Gold posiadają komorę spalania wyłożoną w imponujący sposób. Do twojej decyzji oddajemy wybór pomiędzy akumulacyjnym szamotem, a izolacyjnym wermikulitem. Jedno jest pewne – każda z dostępnych możliwości zapewnia wzorcową estetykę, wydajność oraz trwałość.

 

Przeczytaj na blogu: „Szamot, a wermikulit”

Ruszt i popielnik

Niewidoczne na pierwszy rzut oka.

 

Stalowy popielnik, zbudowany według innowacyjnej koncepcji, łączy w sobie zarówno funkcjonalność, jak i estetykę. W bardzo prosty sposób, za pomocą zamontowanej rączki, mamy możliwość wyciągnięcia popielnika wraz z popiołem w celu jego opróżnienia. Ponadto popielnik wykonany jest w kolorze oraz w stylu kominka serii Gold. Całości dopełnia żeliwny ruszt odporny nawet na najwyższe temperatury.

 

ZAMÓW >

– 3. Systemy doprowadzenia powietrza –

Systemów, aż po szczyt.

 

Przy projektowaniu złotej serii nie zapomnieliśmy również o technologii poprawiającej wydajność oraz komfort użytkowania. Z systemami Transparent View, Turbo Boost oraz Air Control zwrot wkład kominkowy nabiera nowego znaczenia.

Zaawansowane systemy rozprowadzenia powietrza.

Doprowadzenie powietrza do spalania Both Side.

 

Żadne z powyższych rozwiązań nie miałoby znaczenia, gdyby paleniska złotej serii nie były wyposażone w zamkniętą komorę spalania z dolnym doprowadzeniem powietrza do kominka całkowicie z zewnątrz. Dodatkowo rura przyłączeniowa, doprowadzająca powietrze, podłączana jest jednocześnie z lewej i prawej strony, gwarantując idealne rozprowadzenie powietrza wewnątrz kominka. Ponadto wkłady kominkowe GOLD są całkowicie szczelne i przystosowane do pracy w układach zamkniętych.

Jeszcze więcej powietrza z Turbo Boost.

 

Tworząc wkłady kominkowe serii Gold postawiliśmy na dobrze znany system Turbo Boost, a następnie delikatnie go unowocześniliśmy, czyniąc go prostszym w obsłudze i bardziej efektywnym. Za sprawą dodatkowego strumienia powietrza poprzez otwory znajdujące się na tylnej ścianie paleniska rozpalanie w kominku jest jeszcze prostsze, zaś jego specjalnie zaprojektowana konstrukcja przyczynia się do redukcji szkodliwych związków przedostających się w spalinach do atmosfery, czyniąc tym samym wkłady Gold jeszcze bardziej ekologicznymi..

Technologia nawiewu na szybę Transparent View.

 

Kominki złotej serii mają zaprojektowaną przez IGNIF technologię nawiewu powietrza na szybę Transparent View. W przeciwieństwie do poprzedniej generacji systemu rozwiązanie to pozwala na zdecydowanie większą redukcję okopcenia szyby. Wszystko za sprawą strumieni powietrza kierowanych na szybę – zarówno z dołu, jak i z góry w tym samym czasie. Dodatkowo system ten pozwala na spalanie drewna od góry do dołu, co w dużym stopniu przyczynia się do powstawania mniejszej ilości popiołu w trakcie użytkowania, ale także wolniejszego spalania drewna.

Regulacja dopływami powietrza

Air Control – Kontrola przede wszystkim.

 

W celu uzyskania ze wszystkich wspomnianych wyżej systemów maksymalnej wydajności, stworzony został unikalny regulator dopływu powietrza, nazwany przez nas Air Control. Od teraz jednym ruchem palca możesz kontrolować wszystkie dostępne nawiewy. Dzięki niemu w najprostszy z możliwych sposobów, zdecydujesz jakiej wielkości płomienie mają znajdować się w twoim palenisku.

 

ZAMÓW >

– 4. Wykończenie –

Patrzysz i się zachwycasz. Personalizujesz i zachwycasz się jeszcze mocniej.

 

Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, abyś stworzył swój wymarzony wkład kominkowy – w serii Gold dostajesz bowiem jeszcze większe możliwości wykończenia. Okazała liczba elementów, które możesz zmieniać i tym samym dostosowywać do własnych potrzeb i upodobań, daje pewność stworzenia wyjątkowego kominka, które spełni twoje oczekiwania pod każdym względem.

Zapoznaj się z pozostałymi opcjami wykończenia.