Drzwi do kominka
produkowane na wymiar

Ręczna robota.

Gdy tylko zamontujesz drzwi do kominka IGNIF od razu odczujesz olbrzymią różnicę. Bezpieczeństwo użytkowania, pełna kontrola nad palącym się ogniem oraz nieprzeciętna stylistyka. A to dopiero fragment ich zalet!

drzwiczki_header_bg

Drzwi kominkowe

737 580 037

kontakt@ignif.com

Modele

Dopasowane do każdego paleniska otwartego… i nie tylko.

Chcąc stworzyć różnorodne modele drzwi do kominka, które będzie można dopasować do wszystkich kształtów różnych typów palenisk otwartych, nasi konstruktorzy musieli się naprawdę natrudzić. W rezultacie powstały trzy zupełnie odmienne modele, z których każdy cechuje się innym wyglądem oraz odmienną specyfikacją techniczną.

Drzwi AD3

Opracowany dla małych oraz średnich palenisk. Pozostawiając te same wymiary drzwi, zwiększeniu uległa powierzchnia szkła – wszystko za sprawą stworzenia konstrukcji ramy drzwi z kątownika. Wyposażony w system Clean Glass, którego zadaniem jest nakierowanie strumienia powietrza na szybę pod odpowiednim kątem w celu redukcji jej zabrudzenia.

Drzwi AF3

Zaprojektowany specjalnie dla osób ceniących sobie niestandardowy wygląd. Z wbudowanym nawiewem górnym lub dolnym. Podobnie jak w przypadku modelu AD3, rama drzwi do kominka wykonana została ze stalowego kątownika 30×30 mm.

Drzwi AX6

Stworzony z myślą o paleniskach posiadających ponadprzeciętne rozmiary. W celu zapewnienia solidności konstrukcji oraz bezpieczeństwa użytkowania, rama drzwi wykonana została ze stalowego profilu 30×30 mm.
Model AX6 wyposażono w cztery niezależnie regulowane wloty powietrza. Ich równomierne rozlokowanie – dwa na dolnej oraz dwa na górnej krawędzi ramy drzwi – zapewniają wręcz doskonałe doprowadzenie powietrza do paleniska podczas użytkowania.

Specyfikacja techniczna

Zupełnie od nowa.

Aby użytkowanie drzwi do kominka było wspaniałym doświadczeniem, niezbędne jest połączenie ze sobą wielu czynników. Poza aspektami wizualnymi pierwszoplanowe role grają elementy oraz rozwiązania techniczne. Osiągniecie zaplanowanych przez nas rezultatów wymagało od nas stworzenia niektórych rozwiązań zupełnie od nowa.

Dostosowanie

Duże czy małe… zawsze idealnie dopasowane.

Projektując drzwi kominkowe produkowane na wymiar myśleliśmy o najróżniejszych potrzebach i pragnieniach. Nie ma znaczenia czy twoje palenisko otwarte jest duże, czy małe, proste, półokrągłe, czy też może z boczną szybą. Zawsze otrzymujesz produkt idealnie dopasowany do twoich potrzeb i preferencji – bez względu na to, który model drzwiczek wybierzesz.

Konstrukcja

Bezpieczeństwo i solidność w jednym.

Każdy model tworzono z myślą o bezpieczeństwie oraz niezawodności. Nie ma znaczenia czy wybierzesz model AD3 albo AF3, stworzony z kątownika lub AX6, w którym rama drzwi wykonana została z profilu. Masz gwarancję, że będą służyły przez długie lata niezależnie od wyboru.

Doprowadzenie powietrza

Niezwykle proste, niesamowicie wydajne.

Intuicyjne oraz efektywne doprowadzenie powietrza pozwala w prosty sposób regulować ilość świeżego powietrza, które dostaje się do kominka. Od teraz będziesz posiadał większą kontrolę nad domowym ogniskiem niż kiedykolwiek.

Szkło

Nie do zastąpienia.

Wszystkie modele drzwi do kominka na wymiar IGNIF w wersji bazowej wyposażone są w szybę ceramiczną o grubości 4 mm, odporną na długofalowe działanie wysokich temperatur.

Montaż

Nic prostszego.

Najbardziej nielubiany moment całego procesu zakupowego? Nic bardziej mylnego. Specjalnie zaprojektowane do tego celu otwory montażowe, znajdujące się na tylnej krawędzi ramy drzwi, pozwalają w bardzo prosty i szybki sposób zainstalować drzwi w palenisku otwartym. Od teraz wystarczy ustawić drzwi w miejscu docelowego montażu, dokręcić śruby z obu stron i uszczelnić wszystko sznurem szklanym. Za sprawą tego rozwiązania cały montaż zajmuje 10 minut i nie wymaga wiercenia.

Gdy masz ochotę ponownie cieszyć się widokiem paleniska otwartego, wystarczy jedynie odkręcić śruby, wyjąć drzwi i znów można radować się niezakłóconym widokiem ognia.

Dostosuj je do siebie.

Trzy modele, ogrom możliwości.

Design– personalizacja techniczna

Jakie mają być? Zdecyduj sam.

Kierunek otwarcia

Niezależnie od wybranego modelu oraz wielkości drzwiczek to Ty zawsze podejmujesz ostateczne decyzje. Jedną z pierwszych jest wybór kierunku otwierania drzwi.
Na specjalne życzenie zainstalujemy również drzwi dzielone.

Szyba pyrolityczna (samoczyszcząca)

Opcjonalnie istnieje możliwość montażu szkła samoczyszczącego, które pozwoli na zdecydowanie dłuższe cieszenie się idealnie przejrzystą szybą, bez konieczności jej czyszczenia.

ZOBACZ NA BLOGU

Drzwi zamykane automatycznie

Automatycznie zamykane drzwi to zwiększenia bezpieczeństwa w domu, szczególnie w sytuacji przebywania w nim małych dzieci. Pozostawienie drzwi otwartych nie będzie już możliwe, ponieważ specjalnie zaprojektowany do tego celu system dociągnie je za ciebie.

Szuflada popielnika w dolnej części ramy drzwi

Wykonanie szuflady do popielnika w dolnej części ramy drzwi pozwala w łatwy i szybki sposób na opróżnienie nadmiaru popiołu podczas palenia. Oprócz tego szuflada wykonana zostaje na specjalnych szynach, które zdecydowanie poprawiają komfort użytkowania.

Design – personalizacja wizualna

Elementy, od których zależy efekt ostateczny.

Kolorystyka

Głęboka czerń, rustykalny grafit, czy ekstrawagancka czerwień. Niezależnie od wybranego koloru, jedno jest pewne. Drzwi będą wyglądać olśniewająco.

Klamki oraz gałki

Niesamowite wykończenia w kolorze drzwi, stali nierdzewnej lub mosiądzu to tylko początek. „Zimne” klamki, a także gałki o przekroju kołowym lub kwadratowym z łatwością dopasują się do wystroju panującego w twoim domu.

Paski maskujące (maskownica)

Nie wszystkie kominki są prosto wymurowane, szczególnie te starsze. Jednak każde drzwi mogą zostać wyposażone w maskownicę, której zadaniem jest ukrycie nierówności oraz zasłonięcie uszczelnienia. Ponadto jej rozmiar zależy tylko od Ciebie.

Listwy zdobiące

Nowoczesne aluminiowe lub mosiężne listwy zdobiące pozwolą nadać wymarzonym drzwiczkom indywidualnego charakteru.

PORÓWNANIE MODELI

Wybierz odpowiedni dla siebie.

AD3 AF3 AX6
Możliwość dopasowania do każdego paleniska otwartego
Maksymalna długość pojedynczej krawędzi 75cm 75cm Bez ograniczeń
Konstrukcja ramy drzwi Kątownik 30x30x3 lub 30x30x4* Kątownik 30x30x3 lub 30x30x4* Profil 30x30mm
Doprowadzenie powietrza Górne Górne lub dolne Górne i dolne
Technologia Clean Glass W przypadku nawiewu górnego
Szkło Szyba ceramiczna 4 mm Szyba ceramiczna 4 mm Szyba ceramiczna 4 mm
Sposób montażu Montaż rozporowy Montaż rozporowy Montaż rozporowy

* Zależy od wielkości drzwi

ZAMÓW >