Kasety kominkowe na wymiar Gold

Wyprzedzają swój czas. Skrojone na miarę.

Ręcznie wytwarzane kasety kominkowe IGNIF od zawsze charakteryzowały się prostotą obsługi, a zarazem wysoką efektywnością grzewczą. Od pierwszego modelu miały one być doskonale dopasowanymi oraz praktycznymi kominkami, przystosowanymi do istniejących palenisk otwartych.

Teraz za sprawą nowej konstrukcji stalowej, wyłożeniu jeszcze wyższej jakości wermikulitem oraz konwekcji, twoje palenisko otwarte nabierze zupełnie odmiennego charakteru. Nowy kominek to mało powiedziane. To rodzaj paleniska, który w kilka chwil odmieni cały twój dom.

kasety_header_bg

Kasety kominkowe

737 580 037

kontakt@ignif.com

Podwójny płaszcz stali

Co dwa to nie jeden.

Projektując nasze kasety kominkowe wyposażyliśmy je w podwójny płaszcz stali. Podwójne panele boczne oraz panele tylne dają nieosiągalne dla kominków jednopłaszczowych efekty grzewcze.
To właśnie pomiędzy dwiema warstwami stali nagrzewa się powietrze, które następnie wydostaje się na twoje pomieszczenie. A wszystko to za sprawą konwekcji oraz grawitacji.

ZAMÓW >

Montaż

Chwila… i już.

Zastanawiając się nad zamknięciem paleniska otwartego w większości przypadków najważniejsze jest to, by uniknąć prac remontowo-budowlanych.

W przeciwieństwie do wkładów kominkowych, których instalacja wiąże się z wyburzeniem istniejącego kominka, a następnie wykonaniem nowej zabudowy, kasety kominkowe na wymiar IGNIF są idealnie dopasowane do otwartego kominka. Nie ma przy tym znaczenia jakiego kształtu oraz rozmiaru jest twoje palenisko otwarte.

Otrzymaną kasetę należy jedynie wsunąć w otwór istniejącego paleniska oraz uszczelnić wszystko sznurem szklanym. Kasety kominkowej w żaden sposób nie podłącza się bezpośrednio do komina, dzięki czemu sam montaż trwa zaledwie 5 minut!

ZAMÓW >

Rury konwekcyjne

Niezauważalne przy pierwszy kontakcie.

W połączeniu z podwójny płaszczem stali są niezastąpione. Wykonane z rury bezszwowej, zapewniają wzrost natężenia przepływu płomieni. Nagrzewane do bardzo wysokich temperatur oddają ciepło zarówno powietrzu wydostającemu się na pomieszczenie, jak i podnoszą efektywność grzewczą samej kasety. Od teraz używając dużo mniej drewna niż dotychczas, odczujesz niesamowitą różnicę temperatury panującej w twoim domu.

Pomyśleliśmy również o dostępności. Otwór rewizyjny znajdujący się pomiędzy rurami daje możliwość bezproblemowego dotarcia do każdego zakamarka paleniska.

ZAMÓW >

Pomyśleliśmy również o dostępności.
Otwór rewizyjny znajdujący się pomiędzy rurami daje możliwość bezproblemowego dotarcia do każdego zakamarka paleniska.

Wermikulit

Bo liczy się wnętrze.

Do wyłożenia wnętrza kasety kominkowej IGNIF wykorzystaliśmy płyty wermikulitowe – w porównaniu z szamotem oferują one dużo wyższą temperaturę spalania. Dodatkowo w górnej części kasety znajdują się trzy płyty ułożone na skos – jedna wewnętrzna (deflektor) oraz dwie zewnętrzne znajdujące się nad rurami konwekcyjnymi. Za sprawą tego rozwiązania temperatura wewnątrz komory spalania zostaje zwiększona jeszcze bardziej, wydłużona zostaje droga płomienia, a efektywność kasety wzrasta do ponad 80%. Od teraz oferuje ona sprawność, która niedawno była zarezerwowana tylko dla wkładów kominkowych.

Kaseta kominkowa wyposażona jest również w bardzo szybką możliwość wymiany pękniętego panelu w przypadku uszkodzenia któregokolwiek z nich.

Ponadto na specjalne życzenie istnieje możliwość zastąpienia wermikulitu szamotem.

ZAMÓW >

Powietrze kierowane na szybę

Nienaganna przejrzystość – Clean Glass.

Każde nasze palenisko wyposażone jest w system Clean Glass, którego zadaniem jest nakierowanie strumienia powietrza na szybę pod odpowiednim kątem, w celu zmniejszenia jej zabrudzenia. Aby to osiągnąć nasi inżynierowie zaprojektowali dwa niezależnie regulowane wloty powietrza znajdujące się na górnej krawędzi ramy kasety. Dzięki temu rozwiązaniu na ceramiczną szybę kierowane będzie tyle świeżego powietrza, ile w danej chwili zapragniesz.

ZAMÓW >

ruszt

Ruszt

Małe, lecz niezniszczalne.

Sercem kasety jest żeliwny ruszt obrotowy. Jego głównym zadaniem jest dostarczanie powietrza do komory spalania od dołu. W konfrontacji ze zwykłym rusztem jest on jednak nie do porównania. Bez otwierania drzwi kominkowych otrzymujesz możliwość udrożnienia go z popiołu lub nawet poprawienia źle leżącego drewna jednym ruchem ręki.
Dla niego nie ma znaczenia jak długo i intensywnie palisz. Można wręcz powiedzieć, że są one niezniszczalne.

ZAMÓW >

Szuflada do popielnika

Piękno tkwi w prostocie.

Za sprawą szuflady do popielnika już nic nie stoi na przeszkodzie, by usunąć nadmiar popiołu podczas palenia. Dodatkowo wystarczy delikatnie ją odsunąć, aby podczas rozpalania dostarczyć do komory spalania dodatkowe ilości świeżego powietrza.

ZAMÓW >

Ornamenty

Efektowność i efektywność w jednym.

Ornamenty – to one w głównej mierze odpowiadają za styl oraz nadają uroku kasecie kominkowej. Możliwość wyboru pomiędzy kilkoma wzorami, do tego różna kolorystyka oraz materiał z którego zostaną wykonane, dają możliwość stworzenia wymarzonego kominka bardziej niż kiedykolwiek.
Ponadto ornamenty wyjmowane zarówno z góry, jak i z dołu pozwalają bez żadnych problemów dbać o czystość komory konwekcyjnej wewnątrz kasety.

ZAMÓW >

Wykończenie