IGNIF jest firmą rodzinną i jednocześnie jednym z ostatnich producentów wkładów, kaset oraz drzwi do kominka wykonywanych tradycyjnymi metodami. Tworząc firmę w oparciu o początki naszego funkcjonowania łączymy ze sobą dwie pozorne sprzeczności – ponadczasowe rzemiosło z nowoczesnym wzornictwem.

Ponadczasowe rzemiosło

Działalność IGNIF staje w opozycji do obecnych trendów. Trendów, w których dominuje wszechobecna automatyzacja i masowa produkcja.Dlatego od samego początku istnienia IGNIF stawia na rzemiosło, jakim jest ręczne wytwarzanie produktów. Z czasem, cecha ta stała się najważniejszym czynnikiem podczas definiowana charakteru firmy.

Nowoczesne wzornictwo

Stylistyka wyrobów IGNIF zróżnicowana jest ze względu na różne rodzaje produktów. Jednak jedno jest niezmienne – cechy je łączące. Solidność wykonania, dbałość o szczegóły oraz nowoczesne wzornictwo pozwalające podążać za najnowszymi rozwiązaniami.

Stal – materiał idealny

Podstawą tworzenia produktów jest surowiec z którego są one wykonane. Stal – jest bazowym elementem naszego DNA. Jeden z najlepszych materiałów do tworzenia palenisk. Stosunkowa łatwość jego obróbki pozwala na dostosowywanie wyrobów do potrzeb i wymagań użytkowników.

Jakość to podstawa

Tworząc wyroby skupiamy się na jakości. Każdy produkt sygnowany marką IGNIF wytwarzany jest ręcznie, w Polsce, przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Selekcjonowani dostawcy zapewniają dostęp do najwyższej jakości materiałów, zaś 10-cio letnia gwarancja bezpieczeństwo i pewność podczas użytkowania. Wszystkie te elementy składają się na produkt zasługujący na uwagę naszych klientów.