BLOG

Drewniany blat kuchenny – plusy i minusy

Czy warto decydować się na drewniany blat do kuchni? To pytanie budzi wiele wątpliwość. Choć drewniany blat kuchenny pojawia się często w pierwszych, nieśmiałych marzeniach o nowej kuchni, to po dłuższych przemyśleniach wiele osób jednak rezygnuje z tego pomysłu na rzecz bardziej praktycznych materiałów (np. granitu czy laminatu). Jakie są zatem plusy i minusy posiadania drewnianego blatu kuchennego?

Czytaj więcej...

Sofa czy narożnik do salonu?

Salon to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu – relaksujemy się po pracy, oglądamy ulubione seriale czy rozmawiamy z zaproszonymi gośćmi. Ważne jest, by taką strefę wypoczynku dobrze zaprojektować – w zależności od ilości posiadanego miejsca, a także prowadzonego stylu życia. Kluczowy jest tutaj wybór odpowiednich mebli wypoczynkowych – sofy albo narożnika.  

Czytaj więcej...

Drewno do palenia w kominku – jakie wybrać?

Może wydawać się z pozoru, że wybór odpowiedniego rodzaju drewna do palenia w kominku jest dość błahą sprawą. Tymczasem jednak stosowanie nieodpowiedniego paliwa może prowadzić do wielu przykrych konsekwencji – począwszy od uporczywych zabrudzeń, a skończywszy nawet na kosztownych usterkach czy też pożarze.  

Czytaj więcej...

Jak ożywić szare wnętrze?

Kolor szary nieustannie króluje w polskich wnętrzach. Trudno się jednak temu dziwić – jest bezpieczny, pasuje do pomieszczeń w każdym stylu i stanowi idealną bazę dla kolorowych dodatków. Jak jednak sprawić, by szare wnętrze nie było monotonne i nudne?

Czytaj więcej...

Jak urządzić praktyczną jadalnię?

Jak urządzić jadalnię, by spożywanie domowych posiłków było prawdziwą przyjemnością? Ta przestrzeń bywa niesłusznie traktowana po macoszemu (znacznie więcej uwagi poświęca się podczas projektowania np. salonu), a to właśnie przy rodzinnym stole spędzamy bardzo dużo czasu z najbliższymi – nie tylko podczas wspólnych posiłków, ale także np. rozmawiając w trakcie imprez rodzinnych czy świąt. Wbrew pozorom zaplanowanie praktycznej jadalni to także sztuka.

Czytaj więcej...

Jak oddzielić salon od kuchni?

Coraz trudniej znaleźć nowe mieszkanie, w którym przewidziano miejsce na zamkniętą kuchnię (szczególnie przy niewielkich metrażach). W jaki sposób można wyznaczyć „pozorną” granicę między tymi dwoma pomieszczeniami?

Czytaj więcej...

Szyba samoczyszcząca – jak działa?

Czy istnieje sposób, by zminimalizować występowanie zabrudzeń szyby kominkowej? Wartym rozważenia rozwiązaniem może okazać się zastosowanie szyby pyrolitycznej (samoczyszczącej). Czym dokładnie jest taka szyba i jak działa?

Czytaj więcej...

Jak zamknąć istniejące palenisko otwarte?

Jak palenisko otwarte przearanżować w zamknięte? Obecnie na rynku istnieje szereg rozwiązań – zaczynając od drzwiczek kominkowych, czy wkładu kominkowego, a skończywszy na kasecie kominkowej. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, które rozwiązanie będzie dla nas najlepsze, należy przede wszystkim rozważyć koszty, zakres prac, które trzeba będzie wykonać, a także samą wydajność grzewczą. Przyjrzymy się wnikliwie każdej z dostępnych opcji – przeanalizujemy plusy, minusy i wybierzemy najlepsze rozwiązanie.

Czytaj więcej...

Kolory we wnętrzu – jak je dobierać?

Odpowiedni dobór kolorów, którymi chcemy pokryć ściany naszego mieszkania, to wcale niełatwe zadanie. Aby podjąć właściwą decyzję, należy nie tylko posiadać odpowiednie informacje i odrobinę wyczucia, ale i sporo odwagi. Bo choć pewne kanony pozostaną niezmienne, to najważniejszym kryterium jest nasz gust i tym samym dobre samopoczucie. 

Czytaj więcej...

Podłoga w salonie – jaką wybrać?

Panele podłogowe, drewniany parkiet, czy może kafelki? Wybór odpowiedniej podłogi do salonu to nielada wyzwanie. Prawidłowo wybrany materiał to bowiem nie tylko gwarancja jakości na wiele długich lat, ale i świadomość dobrze i mądrze ulokowanych pieniędzy. Zatem – jak wybrać najlepszą podłogę do salonu?

Czytaj więcej...